Saturday, June 6, 2026

Szombat reggel.


Ma reggel különösen is szép, dús és nagylelkű az élet. Kora reggel kijöttem a kertbe. Minden zsong, bong, zümmög, dúdolgat. Minden nedves még, esőtől, harmattól, vizes lett kissé a jó hosszú, kényelmes kardigánom is, amikor hátradőlök a széken. 

Nem bánom. Semmit sem bánok. Sem a mohát a köveken, amelyeken a mozaik asztalka áll a kínai lonc alatt. Az asztal billegését sem, a vízcseppeket, az aláhulló virágszirmokat sem. Néha megfigyelem a szomszédot, ahogy minden apró mohát szisztematikusan felperzsel az udvarán. Külön perzselője van, direkt erre a célra. Én szeretem ezt a fajta élettel teli rendetlenséget, nem csak az udvaron, de megtanultam szeretni abban is, ahogy a háztartást vezetem, írok, olvasok vagy tanulok. Abban is, ahogy a testemre gondolok, amikor tükörbe nézek. Az az egyik legpontosabb intőjele annak, ha nem vagyok jól, hogy látom az élet, az idő telésének természetes velejáróit, és csak a hibákat veszem észre. A tökéletlent. 

Az örömöt igyekszem nagyon komolyan venni.

Lenyűgöz a dongók öröme a virágzó bokor ágai között. 
A virágok öröme. 
A harmatcseppek, a felhők öröme. 
Én is itt vagyok és bekapcsolódom, a magam módján, az általános, vad, kitörő énekbe, amit az ilyen lassú reggeleken különösen is szépen lehet hallani. 

8 comments:

  1. Arad a beke erzese a soraidbol. Viszonzasul ezt hoztam neked:

    Dénes György: Béke

    Csigavonalak zenéje,
    zenétlen csöndű béke,
    lélek tarló-árvasága,
    madarak födetlen árnya,
    esőcsepp, min átüt a nap,
    lángoló mikro-virradat,
    gyönge fűben az alázat,
    egy élet, amely sosem lázad,
    csigavonalak zenéje,
    zenétlen csöndű béke.

    ReplyDelete
  2. Köszönöm ezt a csodás szombat reggelt! 🥰 Így érzem és gondolom én is reggelente, mikor kimegyek a kertbe.

    ReplyDelete
  3. valami ilyesmit éreztem, ahogy megláttam a fotódat... , a tiszta lappal indított új nap, a fények és árnyékok játékos egyensúlyozása , a sok zöld - és sárga (nyári színeim), a CSENDes béke, ...annyira hálás vagyok

    ReplyDelete
  4. Ma kedd reggel van, most olvasom a szombati soraidat, de minden szavát szívom magamba, mint szivacs a vizet…
    Köszönöm!
    Piroska

    ReplyDelete